Bielizna termiczna – jak wybrać

Bielizna termiczna, czyli zimowy niezbędnik aktywnego mężczyzny

Bielizna termiczna to niezbędnik, który każdy aktywna mężczyzna powinien mieć w swojej szafie. Dlaczego? Ponieważ to dzięki niej uprawianie sportów w zimie jest możliwe i zdrowe. Trenowanie w niskich temperaturach wymaga odpowiedniego ubrania. Musi być nam wystarczająco ciepło by móc się ruszać, ale nie za bardzo, by się nie przegrzać. Rozwiązaniem jest bielizna termiczna, która usuwa nadmiar wilgoci i pomaga utrzymać stałą, optymalną temperaturę ciała.

Prościej mówiąc, gdy spocisz się w zwykłej koszulce lub spodniach, pot wniknie w materiał, oblepi ciało a tobie będzie po prostu zimno i mokro. Natomiast bielizna termiczna, odprowadzi wilgoć z materiału i doskonale ochroni cię przed chłodem oraz wyziębieniem organizmu. Do jakich sportów przyda się bielizna termiczna? Do każdego, który masz zamiar uprawiać na dworze przy niskiej temperaturze, czyli narty, snowboard, łyżwy ale również bieganie, rower.

Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór tego typu bielizny, jednak nie każda się sprawdzi. Na co należy zwrócić uwagę kupując bieliznę termiczną by dobrze służyła przez wiele lat? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz poniżej!

Cztery cechy idealnej  bielizny termicznej

 1. Inteligentny materiał

Jedną z najważniejszych rzeczy w męskiej bieliźnie termicznej jest dobry jakościowo i inteligentny materiał. Szczególnie polecany jest poliester, ponieważ posiada bardzo niski wskaźnik chłonności wilgoci. Dodatkowo jest bardzo wytrzymały, elastyczny i nie odkształca się. Bielizna termiczna od Schiesser jest stworzona z 100% poliestru, szybko wysycha i doskonale odprowadza wilgoć na zewnątrz. Markowe syntetyczne materiały takie jak poliester, są antyalergiczne i nie powodują uczuleń.

 2. Maksymalnie wygodna

 Podczas wysiłku fizycznego pocimy się, a nasza skóra narażona jest na otarcia, szczególnie w tak wrażliwych miejscach jak krocze, pachy i pięty. Bardzo ważne jest by bielizna termiczna posiadała płaskie i niewyczuwalny szwy, dzięki czemu nie będzie obcierać podczas uprawiania sportów.  Szwy, których nie wyczuwamy to również gwarancja maksymalnej wygody. Bielizna termiczna Schiesser posiada płaskie, elastyczne szwy oraz funkcjonalny i komfortowy krój, który dostosowuje się do ciała podczas aktywności fizycznej.

3. Bakteriobójczy skład

Pot i wysiłek fizyczny to nierozłączny duet. Niestety, ale czasem dołącza do nich trzeci element- brzydki zapach… Dlatego tak ważne jest by bielizna termiczna niwelowała nieładny zapach potu. Mając to na uwadze, do produkcji naszej bielizny termicznej wykorzystujemy jony srebra, które mają działanie bakteriobójcze.

4. Druga skóra

 Bielizna termiczna będzie spełniać swoje funkcje, tylko wtedy gdy jej materiał będzie idealnie przylegać do naszego ciała. Musi być obcisła. Powinniśmy również dobrać rozmiar bielizny do naszego wzrostu. Materiał jest na tyle rozciągliwy, że dopasuje się do każdego rodzaju sylwetki. Nie można również przesadzić w drugą stronę , ponieważ zbyt mały rozmiar będzie krępował nasze ruchy.

 

Pamiętaj, że na bieliznę termiczną należy zakładać ubrania z oddychających materiałów. Na koszulkę termiczną najlepiej się sprawdzi cienki golf oraz kurtka z membraną. Kalesony termiczne można nosić pod dobrej jakościowo dresami, sportowymi leginsami albo spodniami przeznaczonymi do uprawiania sportów zimowych. Czy już wiesz, dlaczego bielizna taka jest Ci niezbędna? 🙂