Na plaży

Co zrobić, żeby korzystnie prezentować się na plaży?

Przede wszystkim należy pamiętać że nawet najmodniejsze ale źle dobrane kąpielówki mogą zamiast zachwytu wywoływać na twarzach uśmiech.

          Na rynku dostępne są cztery podstawowe kroje kąpielówek: slipy, bokserki, bermudy i stringi.

SLIPY

Fason wycięty po bokach i ściśle przylegający do ciała. Wybierane są przez miłośników pływania ponieważ ze wszystkich fasonów te najmniej krępują ruchy. Wycięcia przy udach wydłużają nogi i optycznie wyszczuplają sylwetkę. Niestety w myśl zasady – ładnemu we wszystkim ładnie na taki fason mogą sobie pozwolić tylko właściciele nienagannej figury. Pamiętaj, że ten fason uwydatnia wystający brzuch i bezlitośnie odsłoni każdą fałdkę tłuszczu. Tylko proporcjonalna i smukła sylwetka będzie się dobrze prezentowała w tym kroju. Pamiętać trzeba, żeby i tak już mocno wycięte slipki nie były zbyt ciasne – bardzo źle będą wyglądać zsuwając się z górnej linii pośladków.

 

BOKSERKI

Najbardziej uniwersalny krój. Wprawdzie skracają optycznie nogi ale za to pomagają ukryć nieznaczne mankamenty figury. Szczególnie ważne jest tu właściwe dobranie rozmiaru – zbyt luźne będą nieestetycznie się marszczyć, za ciasne spowodują duży dyskomfort uciskając uda. Dodatkowo nogawki mogą podnosić się w trakcie chodzenia i skracać. Trzeba pamiętać, że dobrze dobrane bokserki powinny zakrywać całe pośladki.

BERMUDY

Bermudy są uniwersalne. Doskonale sprawdzają się na plaży. W połączeniu z koszulką stanowią kompletny strój w którym można pójść na obiad do restauracji przy deptaku. Można w nich pływać i chlapać się w wodzie, świetnie sprawdzają się przy grze w siatkówkę plażową.   Korzystnie wyglądają w nich panowie o tęgich udach. Do wyboru mamy tu kilka długości. Długość za kolana skraca sylwetkę i nie będzie korzystna dla niskich mężczyzn. Nie powinni tego kroju wybierać również panowie, którzy mają dłuższy od standardowych proporcji tułów. W takim przypadku bermudy powinny kończyć się przed kolanem. Jeśli spędzasz czas aktywnie wybierz krótsze bermudy, które nie będą krępowały ruchów w trakcie pływania lub gry w piłkę. Ważny jest też stosowny dobór kolorów. Żywe kolory i rzucające się w oczy desenie korzystniej prezentują się na panach o jasnej karnacji. Intensywne kolory pozwolą odwrócić uwagę od zbyt wydatnego brzucha. Jednobarwne bermudy polecane są osobom niskim. Niezależnie od wszystkiego pamiętać należy, że bermudy są szyte z tkaniny. Po zamoczeniu szczególnie jasne kolory mogą robić się lekko przejrzyste – szczególnie więc trzeba uważać na kolor biały.